چهارشنبه

نشانه‌هاي فتنه


               
از آنجا نشناختن نشانه‌های فتنه منجر به غفلت می‌شود و آنهم نتایجی دارد که کمتر از نتایج خیانت نیست، من نیز به سهم خود برخی از این نشانه‌ها را در برنامه‌های سیما به خصوص «دیروز، امروز، فردا» یافته‌ام که بی‌شک محصول نفوذ غیرخودیها در سیماست. تنها اندکی از این نشانه‌ها را گوشزد می‌کنم، باشد که به وظیفه‌ی خویش عمل کرده باشم:


الف. هاشمی رفسنجانی
از آنجا که هاشمی یکی از خواصّی است که آنچنان که باید و شاید به وظیفه‌ی خود پس از انتخابات عمل نکرده و به فرموده‌ی رهبری «شفّاف‌سازی» نکرده است، تبلیغ و بزرگنمایی وی ابداً به صلاح نیست. در این برنامه‌ها هرجا بنیانگذار انقلاب نشان داده می‌شود هاشمی کنار او دیده می‌شود بسی بیش از رهبر کنونی، اگر وضع به این منوال ادامه یابد، ممکن است برای نسل جوان که رهبر انقلاب را نزدیکترین فرد به بنیانگذار انقلاب می‌دانند، این مسأله باعث شک و شبهه شود که چرا امروز ایشان در صف منتقدان است و چه کسی در برابر چه کسی ایستاده است.


ب. سیّدابوالحسن بنی‌صدر
در طول این سالیان چهره‌ای مخوف، جاسوس و خودفروخته از بنی‌صدر نمایش داده شد. در حدیث داریم که «النّاس اعداء لما جهلوا»، یعنی انسانها دشمن آن چیزی هستند که نمی‌شناسند. تا زمانی که بنی‌صدر را ندیده‌ای، هر چیزی را درباره‌اش باور می‌کنی ولی وقتی حتّی سخنان گزینش‌شده‌ی او را ببینی و بدانی که نه شاخ داشت و نه دم و انتقاداتی را علیه نظام مطرح می‌کرد که همین الآن بسیاری می‌گویند و مخالفانی داشت که پدران همین لباس‌شخصیهای فعلی بودند، او را تطهیر کرده‌ای. در حالیکه خطبای جمعه و روحانیان حکومت هر روز عبوستر می‌شوند و از فواید اعدام می‌گویند و از مخالفان خود با تحقیر و دشنام یاد می‌کنند، مصاحبه‌ای از او در سنین سالمندی پخش شد که با چهره‌ای بشّاش و خندان و در کمال ادب می‌گفت که آقای خمینی گفت که من به بنی‌صدر رأی ندادم چون نه با ولایت فقیه موافق بود، نه با دخالت روحانیان در سیاست. از آنجا که این دو مسأله امروز حرف دل بسیاری است، اینگونه نمایش دادن وی به محبوب شدن او کمک خواهد کرد. من نگرانم که تبلیغ برنامه «دیروز، امروز، فردا» اگر همچنان ادامه پیدا کند، بنی‌صدر به قهرمان ملّی تبدیل و مقدّمات بازگشت او به ایران فراهم شود.


ج. سید محمّد حسینی بهشتی
در گزارش مجلس خبرگان قانون اساسی و سخنان اوایل انقلاب مدام سخن و تصویر مرحوم بهشتی پخش می‌شود در حالیکه فرزندان او هم‌اکنون عضو جنبش سبزند و یکی از آنان در زندان است، اگر این مسأله برای ایجاد شائبه در دل جوانان نیست، پس چیست؟


اینها را کنار توهین امثال شجونی به روحانیّت بگذارید که می‌گفت فلانی عمّامه‌ دارد این اندازه، ریش اینقدر ولی بصیرت هیچ، تا بدانیم که این گفته در صورت تعمیم یافتن دامن چه کسانی را می‌گیرد؛ یا اینکه سخنان اعضای نهضت آزادی را پخش می‌کنند که در دفاع از «جمهوری دموکراتیک اسلامی» یا حتّی «جمهوری ایرانی» می‌گویند که در ایران باید همه کس در عقیده، زندگی خصوصی و دیانت خود آزاد باشد و مسائلی از این قبیل که جدّاً نگران‌کننده است. فیلمهایی پخش می‌شود که نسل جوان پیش از این ندیده بود و سخنانی شنیده‌ می‌شود که پیش از این نشده بود و اینها تمام سعی و تلاش نویسندگان مخلص کتابهای درسی مدارس را نقش بر آب می‌کند. اینها گوشه‌ای از آثار رخنه‌ی فتنه به رسانه‌ی ملّی بود که در صورت ادامه‌ی آن این جانب مجبور به افشاگری بیشتر خواهم شد. خداوند عاقبت همه‌ی ما را ختم به خیر کناد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

Real Time Web Analytics