آخرین قمار نظام

                                                                                                      سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶
    

این بار هم سخنان رهبر نظام درباره‌ی اعتراضات اخیر نکته‌ی تازه‌ای نداشت. جالب اینجاست که وی پس از سالها نشانی غلط‌دادن در مورد حوادث، از قتلهای زنجیره‌ای گرفته تا جنبش سبز (حتّی موارد پیش پاافتاده‌ای چون تسلیت‌گفتن به خانواده‌ی بسیجیان مقتول در خرداد ۸۸) اشتباه پشت اشتباه کرده و هنوز هم خود را آدم مطّلعی می‌پندارد.
  
در هنگامه‌ی انتقادات از اقدامات اقتصادی احمدی‌نژاد وی با منتقدان رئیس دولت عزیزکرده‌اش مخالفت کرد و گفت که با اطّلاع از روستاها و شهرهای کوچک عرض می‌کنم که وضع معیشت مردم بهتر شده است. خب البتّه ابتدای یارانه‌دهی، خصوصاً به خانواده‌های پرجمعیّت برای بعضی چنین هم شد ولی پیامدهای یارانه، مسکن مهر و دیگر دستاوردهای احمدی‌نژادی بعدها از راه تورّم افسارگسیخته خود را نشان داد و شد آنچه شد. حالا او احمدی‌نژاد را مسئول دوران زمامداریش می‌خواند ولی حاضر نیست مهر تأیید خودش را که «با اطّلاع» پای کارهای او زده می‌شد ببیند. همان مجلس فرمایشی هم اگر امکان می‌یافت و جلو احمدی نژاد می‌ایستاد کار به آنجا نمی‌کشید.

امریکا، عربستان و مجاهدین مثلّث حوادث اخیر بودند. دولت خرپول منطقه پول چه چیز را داد؟ گردهمایی مشتی جوان آس‌وپاس؟! در کدام تجمّع امکان اینکه شخص نادان یا «نفوذی» پرچم آتش بزند یا شعار عجیب و غریبی بدهد نیست؟ باید همه را به یک چوب راند؟ اگر اینها مزدوران دشمن بودند، یک اجازه‌ی «تجمّع بدون عواقب» به مخالفان خودت بده تا ببینی حکایت از چه قرار است.

یکی از بدترین فرازهای سخنان تکراری او تقسیم‌بندی مردم به خودی و غیرخودی است که نمونه‌اش را دیدیم. چه کسانی شهید دادند؟ ما. چه کسانی فدای ایران نرفتند؟ شما. صاحب گروه رسانه‌های آوازه‌گری که حتّی حاضر نیستند نقش ارتش را در جنگ همپای سپاه روایت کنند،‌ چنان تصویر یک سویه‌ای از جنگ ارائه داده‌اند که بسیاری باور کرده‌اند که قشری خاص فقط در جنگ شرکت داشتند و آنها هم  که الآن حتماً طرفدار رهبر فعلی‌اند! این تقسیم‌بندی ملّت و ضدّملّت (عین کلام خامنه‌ای) تاوان بسیار بدی برای او خواهد داشت. اگر وی معترضان را بخشی از مردم ایران می‌خواند که از خودند ولی مثلاً مرتکب اشتباه شده‌اند،‌ باز جای رفع‌ورجوع داشت امّا مزدورخواندن معترضان نه تنها چک سفید به سربازان گمنام برای برخورد با آنها می‌دهد بلکه کمترین امکان آشتی بین آنها و «نظام» را از بین می‌برد. آینده نشان خواهد داد که «نظام» از این قمار رهبرش تا چه حد سربلند بیرون می‌‌آید.  

۳ نظر:

 1. لجبازی و دهن کجی با اهاد معترز. مثلا ترفیع مقام مرتضوی و رعیسی.وارد کردن طلاب و الان بسیج به مدارس درست بعد از اعترازها.نادیده گرفتن جرم طوسی و....

  پاسخحذف
 2. فقط طراح مفلوک تز فشار از پائین و چانه زنی از بالا می تواند اینهمه رذل باشد که بر فراز سَرو به خاک افتادهِ سینا قنبری ‌دَم از غربت زبان و فرهنگ ایران اسلامی بزند و از حافظ فکت بیاورد:می خور و رندی کن و خوش باش ولی/ دام تزویر مکن چون دگران قرآن را.
  فقط اعوان وانصار جماعت بریمانی می توانند اینهمه کثیف باشند که بر فراز سَرو به خاک افتادهِ وحید حیدری به خبرنگار گاردین بگویند:که ما بر این باوریم که بابا اکبرمان را کشته اند و به دروغ می گویند توی استخر سکته زده است.
  فقط یه مدنی سبز و بنفش قهوه ای شده می تواند اینهمه ذلیل باشد که بر فراز سَرو به خاک افتادهِ محسن عادلی،برای دیکتاتور پپسی باز کند:که سخن و حرکات رهبری،نشانه توانایی و صداقت و صمیمیت درخشان اوست.
  فقط یه ملی مذهبی مبارز می تواند اینهمه تباه باشد که بر فراز سَرو به خاک افتادهِ آرمین صادقی،روضه بی ربط تاریخ نگاری یک سویه در توجیه مظالم اسرائیل بخواند.
  فقط یه چپ مو سفید کرده اکثریتی می تواند اینهمه راست باشد که شعار اصلاح طلب اصولگرا دیگه تموم ماجرا را فاکتور بگیرد و بانیان و حامیان و عاملان قتل و غارت و تجاوز ٣٩ ساله را چهره های شاخص اصلاح طلبان بخواند و خرده بگیرد که دیر جنبیده اید...
  خواننده رادیو گرام،شما اگر می دانید که سهام جنس شهامت احمد زیدآبادی در طول آن ده روزی که اقلیت کوچکی از کرکسها و تفاله های داعش و اغتشاشگران خَرپول،گفتمان غالب کلیت نظام مشرکین را از درون و برون به مرخصی فرستادند،رشد کرده است یا اُفت؛اگر مطلع هستید،لطفا خبررسانی کنید.
  با سپاس ایران ایلخانی

  پاسخحذف
 3. میخواهی دو خط درست و غلط خط خطی کنی،اینقدر چپ گرایی و راستی نمایی و ویترین شناسی باید بکنی که عنوان مطلب ونمی نویسی.
  «اولین سرکوب و کشتار ماهی ها،در غیاب کوسه تیزدندان»
  با پوزش فراوان ایران ایلخانی.

  پاسخحذف

نظرهای بی‌نام یا دارای توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.

Real Time Web Analytics