انتقام شکست یازده-صفر

                                                                                    ‌                 سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
 

وقتی طنزنویسان خسته‌اند یا مثل سابق نمی‌نویسند سیاسیّون بار آنها را به دوش می‌کشند. محمود صادقی پس از تویتی که می‌گفت رهبر نظام در انتخاب مسئولان وزارتخانه‌ها ورود نمی‌کند نوشت که خامنه‌ای تا حالا ۱۰ گزینه‌ی وزارت علوم را رد کرده است!

به گمانم گفتن اینکه اصولاً تأیید رهبر برای معرّفی وزرا خلاف قانون اساسی است و او حقّ چنین کاری را ندارد بی‌فایده است. پیشتر هم حسین شریعتمداری و دفتر رهبر به صورت اجمالی این روند غیرقانونی را -احتمالاً از سر غفلت- افشا کرده بودند. حتماً روحانی از حساسیّتهای مقام بالاتر خودش اگاه است و هرکسی را به عنوان گزینه پیشنهاد نمی‌دهد ولی حتّی گزینه‌های غربال‌شده هم قبول نمی‌شوند. خامنه‌ای که زمانی با نخست‌وزیر برای معرّفی وزرا کلنجار می‌رفت، ‌حالا گویا دارد انتقام آن شکست سنگین یازده-صفر را از رئیس‌جمهور می‌گیرد یعنی به نحوی ساختار قانون اساسی قدیم را در بخش پنهان حکومت ایران احیا کرده با این تفاوت که آن زمان رهبر وقت دخالت می‌گرد و نتیجه را به نفع میرحسین برمی‌گرداند ولی حالا فقط خودش است که حرف اوّل را می‌زند.
  
تویتر کافی نیست،‌ تمام سایتها و کانالهای منتقد باید روند ناعادلانه و غیرقانونی دخالت رهبر را در کار منتخب مردم به آگاهی آنان برسانند و نام ده نامزد وزرات را هم اعلام کنند تا رهبرنظام تاوان خلافکاری خود را بدهد. این فقط بخشی از «ورود» رهبر در مسائل داخل و خارج کشور است که مردم عادی از آن بی‌خبرند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نظرهای بی‌نام یا دارای توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.

Real Time Web Analytics